Podręczniki szkolne w wersji elektronicznej

Coraz więcej słyszy się o podręcznikach elektronicznych, czyli o e-bookach – cyfrowych książkach. Pojawiają się one na wszystkich szczeblach edukacji i powoli zadomawiają się w polskiej oświacie. Między innymi Nowa Era podręczniki w wersji elektronicznej cieszą się popularnością – mają naprawdę wiele zalet, dlatego też podręczniki cyfrowe mogą za jakiś czas wyprzeć wersje papierowe.

Zalety podręczników cyfrowych

Wydawnictwo Nowa Ewa oferuje szeroką gam cyfrowych e-booków, które są dostępne dla czytelników po zalogowaniu na stronie internetowej wydawnictwa. Z elektronicznej wersji książek mogą korzystać rodzice, uczniowie i nauczyciele. Nowa Era Podręczniki (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era) to odwzorowanie egzemplarza papierowego w formie cyfrowej, dlatego też można mieć pewność, że każdy e-podręcznik zawiera dokładnie taką samą treść, jak książka. Podręczniki elektroniczne są wygodne dla dziecka i rodziców – nie trzeba ich nosić w plecaku i obciążać kręgosłupa. Aby skorzystać z elektronicznych podręczników Nowa Era, wystarczy mieć dostęp do Internetu – w szkole czy w domu. Podręczniki można wygodnie przeglądać na komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie.

Jak skorzystać z podręczników elektronicznych?

Aby korzystać z elektronicznej wersji podręczników do języka polskiego, biologii, matematyki i wielu innych przedmiotów szkolnych, konieczne jest posiadanie konta Nowa Moja Era. Jest ono całkowicie bezpłatne – wymaga założenia indywidualnego konta, przy czym na stronie można się zalogować również poprzez profil Facebook czy Google+. Z rejestracją mogą pomóc uczniowi rodzice lub nauczyciele. Założenie konta daje dostęp do szerokiej gamy E-booków, a także do wielu innych serwisów, które mogą pomóc w nauce. Założenie konta na portalu jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz zakładania konta. Jeśli dane będą poprawne, na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość aktywacyjna. Po kliknięciu w link konto jest aktywne – od tej pory można logować się do serwisów Nowej Ery, wykorzystując ustalony login i hasło.

Czy podręczniki elektroniczne zastąpią papierowe?

Postęp techniczny sprawia, że podręczników w wersji elektronicznej jest coraz więcej. Są one tanie w produkcji, ekologiczne i wygodne. Nie trzeba ich nosić w plecaku, by mieć książki zawsze pod ręką. Obecnie dostęp do internetu posiadają szkoły i większość domów, dlatego też istnieje coraz mniej problemów związanych z dostępnością podręczników elektronicznych. Wydaje się wysoce prawdopodobnym, że za jakiś czas podręczniki elektroniczne będą stanowiły większość, powoli wypierając wersję papierową książek.

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com